Профил на компанијата - Xizi лифт копродукции, Ltd
Панорамски лифт, на товар лифт, Комерцијална ескалатор движат пешачка патека, кревет Elevator- Xizi
Јазик
ЗА XIZI

XIZI ELEVATOR CO., LTD е целосно во сопственост на подружница на XIZI UHC, со името на брендот на "XIZI" (во понатамошниот текст како "XIZI"). Компанијата е насочена кон high-end пазарот, со цел на значајни стратешки развој на бизнисот на лифт XIZI UHC. XIZI бренд може да се датираат од годината на 1981 година Досега, овој бренд крос-век е траеше повеќе од 30 години, и има обезбедено најистакнатите зграда транспортни решенија за повеќе од 60 земји и региони во светот, постојано се освои пазарот признавање и довербата на партнерот. XIZI е во согласност од почеток до крај, инсистирајќи на тоа да се вратам на фундаментот, носат надвор совршен производи додека престојуваат верен на мисијата.

 

57772f20b1bee

 

Седиштето на XIZI се наоѓа на брегот на езерото на Qingshan Езеро, познат како "Зелената Силиконската долина". Компанијата има регистрирано главен град на Канада 2.155 јуани и околу 3.000 вработени. Тоа е водечки high-end претпријатие лифт во Кина, се концентрира на интегриран дизајн, R & D, производство, маркетинг, инсталација и по продажбата на ескалатор производи. Производи на компанијата вклучува патнички лифт, панорамски лифт, машина roonless elevaror, болнички лифт, товарен лифт, ескалатор, се движат пешачка патека, лифт дома итн, од 8 серија и над 10 видови лифт.

Компанијата има стапнал во индустријата за речиси 35 години, има солидна научни истражувања и сила иновации. Сега има повеќе од 300 технички персонал, 60 патенти проекти, се обврзува 20 клучните истражувачки и развојни проекти и лансирање на 3 или 4 нови производи во просек годишно. Во меѓувреме, компанијата corporately постави XIZI Институт за истражување на Жеџијанг Универзитетот со Жеџијанг универзитет. Соработува интензивно со познати универзитети, како што се Меѓународниот универзитет и Шангај Jiaotong универзитет, XIZI има воспоставено R & D центар, производство и производство неговиот центар, три платформа за испитување квалитет центар во текот на спроведувањето на специјализација на производи, модернизација на производството и проширувањето на претпријатието. Следејќи го концептот на "Напредокот со времето, континуирани иновации", компанијата е секогаш имајќи на силна конкуренција.

Компанијата веќе сертифицирани од страна на системот за квалитет ISO9001, ISO14001 еколошки менаџмент систем, OHSAS18001 Професија здравство и системот за управување со безбедност и сертификација на пазарот прием на највисоко ниво во светот, како што се CE сертификација на пазарот прием во ЕУ на водечки производ, CSA сертификација за Северна Америка прием на пазарот, итн фирмата поседува лиценца за производство на високо ниво во домашната индустрија и ниво на инсталација, трансформација и дозвола за одржување.

 

577730c15b4a0

 

На маркетинг мрежата на компанијата формира стратешки модел на "Еден штаб, пет големи региони", со производи се прошири во текот на сите делови на земјата. XIZI постави 34 филијали и 28 агенции во различни централни градови, како што се Франција, Жинан, Чангша, Xiamen, Ченгду, Чонгкинг, Тијанџин, Ксиан, Hefei и Нанџинг, итн, обврзувајќи се обезбеди "еден-стоп" целосна услуга на клиентите. уреди лифтот се извезуваат во 70 земји и области, вклучувајќи Европа, Блискиот Исток, Југоисточна Азија и Австралија, итн во меѓувреме, компанијата има воспоставено различни ексклузивни агенции и долгорочна стратешка соработка партнери и формираше етаблирано задокеански продажба и сервис системот.

"Искрено услуга за секој лифт, да обезбеди безбедно и трајно производи на потрошувачите" е бизнис филозофијата на XIZI. Компанијата тврди дека духот на претпријатието упорни извршување на безбедност, ефикасност, заштеда на енергија и удобноста на производи, со цел да се обезбеди технологијата светска класа, производи и услуги на клиентите.

Copyright © 2017 XIZI лифт

WhatsApp Онлајн Chat!